شهرداری نشتارود

شهردار نشتارود: 7 میلیارد تومان برای رینگ شهری نشتارود هزینه شده است

شهردار نشتارود بر لزوم تخصیص اعتبار ملی برای پروژه مهم رینگ شهری نشتارود تأکید و گفت: تاکنون بالغ‌بر هفت میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

 

مهندس منصور ابوالقاسمی بابیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه ملی از سال ۸۹ آغازشده است، افزود: برای تکمیل این پروژه حدود پنج میلیارد تومان دیگر بودجه نیاز است که علیرغم اهمیت بسیار قابل‌توجه رینگ شهری نشتارود برای رفع معضل جدی ترافیک تاکنون بودجه دیگری به آن تزریق نشده است. وی اضافه کرد: با توجه به اینکه محور نشتارود یک محور مواصلاتی و ترانزیتی محسوب می‌شود و جاده فعلی به دلیل کم‌عرض بودن جوابگوی سیل عظیم گردشگران نیست و پس از سفر ریاست‌جمهور به استان مازندران قرار شد به این پروژه ۲۰ میلیارد تومان برای ادامه عملیات اجرایی آن اعتبار اختصاص داده شود که تاکنون خبری از آن نیست و شهرداری نشتارود با توان اندک خود فقط توانسته است آن را به‌صورت نیمه فعال نگه دارد.

شهردار نشتارود از افتتاح اورژانس ۱۱۵ نشتارود در فروردین‌ماه سال جاری نیز خبر داد و گفت: این اورژانس نیاز جدی شهر بود که خوشبختانه با پیگیری مداوم اعضای شورای اسلامی و شهرداری نشتارود به بهره‌برداری رسید.

وی در خصوص پارک جنگلی خشکه‌داران نشتارود نیز گفت: این پارک به‌واسطه وجود گونه‌های نادر گیاهی و حیوانی بسیار حائز اهمیت بوده و بنا بر تفاهم‌نامه‌ای که بین مدیرکل منابع طبیعی غرب مازندران و شهرداری نشتارود منعقد شد قرار بود که طرح تفرجگاه جنگلی خشکه‌داران در این پارک اجرا شود.

آقای ابوالقاسمی ادامه داد: به دلیل سیلابی بودن این منطقه، شهرداری در سال ۹۴ مجبور به ساماندهی، دیوارکشی و محصور نمودن ضلع غربی این پارک کرده و امید داریم که در سال جاری شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

این مسئول در خصوص پل مرزه که یک محور فرعی را به رینگ شهری نشتارود وصل می‌کند و از این منظر مهم است نیز گفت: این پل با عرض ۱۲ متر و طول ۲۵ متر عملیات اجرایی آن آغازشده و تاکنون نیز شهرداری نشتارود حدود یک میلیارد تومان برای بازگشایی راه دسترسی آن‌که یک محور بسیار کم‌عرضی بود هزینه کرده است و راه دسترسی آن را از سه متر به ۱۲ متر تعریض و آزادسازی کرده که برای تکمیل این پل مهم نیاز به دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار است.

وی در پایان سخنان ضمن برشمردن جاذبه‌های گردشگری این شهر از مدیران استانی و ملی خواست تا توجه بیشتری به شهر نشتارود داشته باشند.

 

محسن درویشان

شهر خوب ،شهروند خوب

مناسبت های روز

وضعیت آب و هوا

وب لینک ها

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور

سامانه الکترونیکی ارتباط با مردم

شما اینجا هستید: خانه شهردار نشتارود: 7 میلیارد تومان برای رینگ شهری نشتارود هزینه شده است